Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araç sarı motor uyarısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Araç sarı motor uyarısı

Araç 2010 180hp turbo benzin ve lpg li. Aracı çalıştığında bazen yolda giderken araç tekliyor gaz yemiyor ve âdeta gitmiyor. Bu arada motor sarı ikaz lambası devamlı yanmaya başlıyor. Tamire götürdüğümde aracın 1. Silindirinde hata kodu verdiğini söylediler. Buji ateşleme bobini değiştirildi hata kodu silindi kompresyon testi yapıldı . Araç bir hafta sonra tekrar aynı hatayı yaptı. Kontak kapa aç yapınca düzeldi ancak trafikte büyük sorun oluyor. Böyle bir sorun yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Orjinal yazı sahibi: çobanyıldızı View Post
    Araç 2010 180hp turbo benzin ve lpg li. Aracı çalıştığında bazen yolda giderken araç tekliyor gaz yemiyor ve âdeta gitmiyor. Bu arada motor sarı ikaz lambası devamlı yanmaya başlıyor. Tamire götürdüğümde aracın 1. Silindirinde hata kodu verdiğini söylediler. Buji ateşleme bobini değiştirildi hata kodu silindi kompresyon testi yapıldı . Araç bir hafta sonra tekrar aynı hatayı yaptı. Kontak kapa aç yapınca düzeldi ancak trafikte büyük sorun oluyor. Böyle bir sorun yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Kompresyon testi sonucu ölçümler ne çıktı. Ustanız ne söyledi size?
    Balıkesir-2009-1.6T Cosmo

Yorum

Kompresyon testi 4 silindirde de 12 seviyesi oolduğunu problemin silindir değil dedi.

Yorum

Silindir ya da Subaplardan olmaması güzel. Sorun ateşleme yani buji bobin olma ihtimali en yüksek durum baktırılmalı. Ateşlemede sorun yoksa Turbo vakum hattı kontrol edilmeli. Sarı motor lambasının yanmasına neden olan hata kodu öğrenirseniz biraz daha fikir verebilir.
        Balıkesir-2009-1.6T Cosmo

Yorum

Selamlar,

Aynı sorunu 1.6 Turbo SIDI motor aracımda yaşadım. (A16XHT)
          Her şeye baktırdım sorun tamamen,
          Yakıt Püskürtme Pompası kaynaklı çıktı.
          Muhtemelen sizin arızanızda bununla alakalıdır.

Yorum

İşleniyor...
          X