Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Frenler

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Frenler

merhabalar,

2 hafta önce 2015 model, cosmo paket, 1.6 dizel otomatik insignia aldım. Araçtan genel olarak memnunum uzun yol yaptım hiç zorlamadan 230 km hızları gördüm. sadece birkaç sorum olacak,

1. lastik basınç sensörü uyarısı vermeye başladı, sensörler çalışmıyor. biraz araştırdım içindeki piller bitebiliyormuş ve değiştirenler var. lastikçiye gittiğimde tanesine 2k fiyat verdi. hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı?

2. Ekspertiz yaptırırken arka frenler biraz zayıf değişmesi lazım dedi. İki hafta sonra Almanya'ya gideceğim balata ve diskleri ordan almayı düşünüyorum. almışken de Brembo marka almayı düşünüyorum. Lastik boyutum 18 inç. fotoğraf da paylaşabilirim. sizce gm marka mı alayım yoksa Brembo mu?​

Hoş geldiniz. Aracınız hayırlı olsun.

Sensörlerin pillerinin değişebildiğini daha önce duymuştum ama bu şekilde uzun ömürlü olmadıklarını da duydum. Bende de bir tanesi uyarı veriyor. Bende olabiliyorsa pil değiştirmeyi bir deneyeceğim. Olmazsa zaten mecburen sensör değişimi olacak. Evet fiyatlar yüksek. Muadil olarak üniversal cihazlar öneriyorlar. Performansları hakkında bilgim yok.

Almanya'daki fiyatlarını bilmiyorum ama ben Türkiye'de Ate kullandım ithalatı durana kadar. Hem diskte hem balatada çok iyidir. GM ile aynı paradaydı burada. Brembo iyidir ama çok pahalı gelirse veya uyumsuz olursa Ate mutlaka öneririm.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Hoşbulduk, teşekkür ederim.

bugün lastikçide kontrol ettirdim araç üzerindeki sensörler çalışıyor dedi. Araca tanıtmayı denedik, tüm adımları izledik ama maalesef hiçbir gelişme olmadı. Acaba izleme sensörü arızalı olabilir mi?

Yorum

İşleniyor...
      X